fbpx
19. June, 2019Lasīšanas laiks: ~ 4 min. 54 s

Zirgu sistēmiskais viedums

Zirgi? Kāds sakars mūsu personīgai vai organizāciju attīstībai ar zirgiem? Kā šajā sistēmiskajā procesā iesaistīti zirgi? Ko viņi dara un kā? Vai mēs jāsim ar zirgiem? Ko man darīt, ja man ir bail no zirga? Kā var saprast, ko tas zirgs mums “saka”? Kapēc viņš pie manis nenāk?

Tie ir tikai daži no jautājumiem, kurus mums uzdeva sistēmiskās darbnīcas ar zirgiem  dalībnieki pims šī notikuma un darbnīcas laikā, 15. un 17. jūnijā. Tas tiešām ir jocīgi – strādāt ar zirgiem. Katrā ziņā, priekš mūsu prāta tas ir liels izaicinājums. Laiks mums bija labvēlīgs un šajās dienās mēs paguvām saskarties ar daudzām klientu sistēmām, meklējot jaunus impulsus un atziņas, kas ved pretī jauniem soļiem. Šajās dienās paguvām ieskatīties gan individuālajos, gan organizāciju un līderības jautājumos.

  • Šķiet, ka mums kā cilvēkiem ir liels izaicinājums būt šeit un tagad. Ko īsti apzinātā būšana šeit un tagad nozīmē? Iespējams, tas nozīmē, ka mēs spējam būt konatktā ar to, kas notiek mūsu dzīvē. Paliekot saistītiem ar notikumiem un cilvēkiem arī brīžos, kad tas ir sarežģīti. Nekļūstot ar tiem pārņemties. Nekļūstot vērtējošiem, spriedumus dodošiem. Pieņemot dzīvi tādu, kā tā ir. Zirgiem šis stāvoklis ir dabisks. Mums kā pieaugušiem cilvēkiem šis stāvoklis nav dabisks, mēs to apgūstam. Interesanti, ka ienākot aplokā pie zirga, lai kāds arī būtu darbnīcas dalībnieka nodoms, vai kādu jautājumu arī viņš nevēlētos risināt, zirgs dabiskā veidā jūt, vai šis cilvēks ir pieejams kontaktam. Zirga instinkts ir veidot ar šo cilvēku baru, zirgam tas nepieciešams, lai izdzīvotu, un tādēļ zirgam ir būtiski, lai šis cilvēks būtu pieejams kontaktam, klātesošs. Iedomājieties, ka jūs esat divatā ar zirgu, vai jūs esat viņam pieejami? Vai variet ieskatīties tam acīs? Vai variet teikt, ka pieņemiet šo mirkli? Un kā klātesamība ietekmē organizācijas? Vai jūsu komandā dalībnieki ir klātesoši?
  • Otra lieta, kuru mes bieži novērojam jebkura veida sistēmiskajā darbā, ir tā piepūle, ar kādu mēs kā cilvēki turamies pie savām sociālajām maskām. Mēģināšu mazliet izstāstīt, kā tas izskatās – ieiejot aplokā pie zirga, cilvēks uzvedas tā, itkā nekas nebūtu mainījies, viss būtu tāpat, kā katru dienu viņa dzīvē. Nē, viņš nekādu sajūtu nav. Tās, protams, ir mūsu dabiskās aizsargreakcijas, tām ir vieta mūsu dzīvē, tās ir labi pazīstamas, redzamas. Un tas nav dēļ bailēm no zirga, drīzāk, no bailēm būt pašam par sevi. Iedomājieties, ka šis skats, kur stav cilvēks un zirgs, un starp viņiem notiek mijiedarbība, ir kā daļa no lielākas hologrammas. Iespējams, šī aina dod priekšsštatu par cilvēka dzīvi un viņa attiecībām ar citiem cilvēkiem kopumā, viņa pieejamību veidot kontaktu ar citiem. Vai tas tomēr nav jocīgi, cik daudz piepūles mēs veltam tam, lai nesaskartos ar savām jūtām, pat ja mums tiešām jau ir slikti? Gadās, ka cilvēki dzīvo ar pilnīgi izslēgtām jūtām gadu desmitiem… Kas ir tas, kas paliek pāri, ja spēja būt kontaktā ar sevi ir gandrīz pilnībā zudusi?
  • Trešā lieta, kas mums kā pieaugušiem cilvēkiem ir aktuāla – ko iesākt pēc sava sistēmiskā sakārtojuma ar zirgu, kad mēs iegūstam skaidrāku ainu par to, kā mūsu esošā problēmsituācija ir saistīta ar sistēmiskajiem paterniem mūsu ģimenē, ja sesijā ar zirgu esam atļāvuši sev piedzīvot paši sevi (nu, vismaz nedaudz)? Zirgs ir tikai instruments, kas palīdz ar savu dziedinošo, ārpus teorijām un cilvēka intelekta esošo klātbūtni, esot pastāvīgā kontaktā ar kolektīvo sirdsapziņu. Zirgs, ar sistēmiskā trenera palīdzību, dod mums norādes uz ko  skatīties, kam pievērst uzmanību savā dzīvē. Taču tālākais mums, kā pieaugušiem cilvēkiem, ir jāizdara pašiem. Mums jāpieņem lēmums, kā mēs uz šo pieredzi tālāk skatīsimies. Vai mēs kaut ko mainīsim vai atstāsim visu kā ir, vai gaidīsim? Vai ļausim tai dvēseles kustībai, kura ir iesākusies, turpināties? Pārmaiņas notiek ārpus komforta zonas un tas prasa mūsu ieguldījumu, vismaz nodomu. Ja viss būtu iespējams, kādas pārmaiņas savā dzīvē jūs vēlētos piedzīvot? Kādas situācijas atrisināšana būtiski izmainītu jūsu dzīvi mājās, darbā?

Paldies Marion Latour un Jochen Bayer par iespēju būt kontaktā ar zirgiem un piedzīvot sistēmiskos sakārtojumus, izmantojot zirgu sistēmisko viedumu. Paldies zirdziņam par darbu ar mums. Ja jums ir interese uzzināt vairāk par sistēmisko skatījumu uz lietām, sekojiet jaunumiem mūsu mājas lapā, piesakieties uz kādu no tuvākajām apmācību programmām, uz individuālo konsultāciju vai organizāciju konsultācijām.

 

Pieteikties


info@constellationsriga.lv +371 27448888

Rezervēt grāmatu


info@constellationsriga.lv +371 27448888