fbpx

Semināru cikls. Saliktās ģimenes: kā veidot attiecības?

Saliktās ģimenes: kā veidot attiecības?
Kā veidot partnerību ģimenēs, kur aug bērni no iepriekšējām attiecībām? 

Šis semināru cikls ir vieta, kur risināt visus sasāpējušos jautājumus saistībā ar dzīvi saliktā ģimenē. Šī būs slēgta, konfidenciāla vide, kur dalībnieki var augt un mainīt savas dzīves. Šis semināru cikls ir piemērots cilvēkiem, kuri ir saskārušies ar dzīvi otrajās un trešajās laulībās/kopdzīvēs, un kuru ilūzijas par laimīgu kopdzīvi sāk brukt. Statistika rāda, ka otrajās/trešajās laulībās/kopdzīvē iespēja piedzīvot šķiršanos divkāršojas un tas lielā mērā saistīts ar papildus sarežģījumiem, kas veidojas dēļ iepriekšējām attiecību sistēmām. Šajos gadījumos slodze ir dēļ tā, ka jāmācās rēķināties un sabalansēt attiecības ar saviem un partnera bijušajiem, bērniem no iepriekšējām attiecībām, vecāku un ģimenes viedokļiem, sabiedrības uzskatiem, kā arī pavisam ikdienišķām tehniskām un materiālām lietām.

Tēmas, kas tiks risinātas grupas ietvaros:

 • Sistēmiskie principi un kārtība saliktajā ģimenē. Kā katrs var atrast savu vietu šajā sistēmā?
 • Partnerattiecības kā saliktās ģimenes pamats. Kā noturēt tās fokusā? Kas veido partnerattiecības, svarīgākās krīzes un iespējamā izaugsme.
 • Mantotie attiecību scenāriji. Iepriekšējo paaudžu nodotie scenāriji un pārliecības par attiecībām, to ietekme uz esošajām un iepriekšējām attiecībām;
 • Zaudētie, abortētie bērni,  ietekme uz attiecībām.
 • Iepriekšējo attiecību bagāžas ventilēšana. Kā veiksmīgi un pa īstam pabeigt iepriekšējās attiecības, lai to rēgs nevīd pār esošajām? Mācības attiecībās ar “bijušajiem”;
 • Es un manas robežas. Es un partnera bērni. Kā nekonkurēt ar partnera bijušo un negaidīt, ka partneris kļūs par vecāku maniem bērniem?
 • Manas saliktās ģimenes vīzija un vērtības. Solis pretī laimīgākām attiecībām.

Dalībnieku ieguvumi:

 • lielāks sirdsmiers un skats uz problēmām no malas,
 • jaunas zināšanas par ģimenes sistēmām un attiecībām tajās,
 • vērtīgas atklāsmes par partnerattiecībām un dzīvi saliktajā ģimenē,
 • dažādi attiecību scenāriji, iespējas tos atpazīt un mainīt,
 • savas situācijas sistēmiskais sakārtojums;
 • jauns redzējums un pārliecība, ka ģimeniskas, siltas un draudzīgas attiecības saliktajā ģimenē ir iespējamas.

Norises datumi:
sestdiena, 22. februāris, plkst. 11:00 – 16:00
sestdiena, 7. marts, plkst. 11:00 – 16:00
sestdiena, 21. marts, plkst. 11:00 – 16:00
sestdiena, 4. aprīlis, plkst. 11:00 – 16:00
sestdiena, 18. aprīlis, plkst. 11:00 – 16:00
sestdiena, 2. maijs, plkst. 11:00 – 16:00

Metodes: sistēmiskā teorija un individuālie sakārtojumi, uz attiecībām pārī vērsts koučings. Katrā nodarbībā būs teorijas daļa, vingrinājumi un 1-2 individuālie sistēmiskie sakārtojumi.

Grupu vada Santa Leiboviča, sistēmkosultante un koučs. Santa par sevi saka: “Augot saliktā ģimenē, esmu pati piedzīvojusi visu buķeti, ko dod sarežģīta ģimenes attiecību sistēma. Vēl vairāk, arī savā otrajā laulībā man nācies atteikties no daudzām ilūzijām par to, kā es gribētu, lai būtu. Pateicoties saskarei ar sistēmisko pieeju, faktiski, es ieraudzīju pavisam citu realitāti un veidu kā veidot attiecības, pieņemot visas tās lietas, kas nāk līdzi dzīvei saliktā ģimenē.” Santa ir divu dēlu mamma, sistēmisko darbu un sakārtojumus apguvusi Maskavas sistēmisko risinājumu un konsultēšanas institūtā un Systemic Constellations Center Riga, sadarbībā ar Nīderlandes Helingera institūtu.

Formāts: slēgta grupa, kas nozīmē, ka pēc grupas nokomplektēšanas jauni dalībnieki grupas darbības laikā netiks pieņemti. Dalībnieku skaits līdz 10 cilvēkiem.
Norises vieta:  Stabu iela 17, Rīga. Laiks: no plkst. 11:00 līdz 16:00
Maksa pa vienu nodarbību: 70 eiro + PVN vienam dalībniekam. Par visu sešu nodarbību ciklu 400 eiro + PVN.

Pieteikties grupai var rakstot e-pastā uz info@constellationsriga.lv. Vairāk informācijas, zvanot Santai uz mob. 26835220.

Pieteikties

Semināru cikls. Attiecības pārī

Ja nu ir kāda tēma, kura ir patiesi sarežģīta, tad tā ir par attiecībām pārī. Kas ir pāris un ko īsti nozīmē partnerība starp vīrieti un sievieti?  Kur slēpjas parnerības sarežģījumu iemesli? Kā pāris veido ģimeni? Kas pieder pie ģimenes? Kā veidojas attiecības parim vairāku laulību un dažādu partneru bērnu gadījumos? Kā vispār izdodas labas attiecības pārī? Ko nozmīmē būt vīrietim un būt sievietei mūsdienās? Kā parnerattiecības mainās laika gaitā? Kā pāri ietekmē dažādi smagi notikumi: veselības problēmas, finansiāli sarežģījumi, nāve? Tie ir tikai daži no jautājumiem, kurus mēs pētīsim šajā sistēmisko semināru ciklā.

Šie seminārs ir piemēroti ikvienam, kuru interesē rast sev labus risinājumus parnerattiecību jautājumā. Mēs būsim ļoti priecīgi šeit redzēt pārus, kuri vēlas uzlabot savas attiecības. Cilvēkus, kuri ir partnerattiecībās un nāk uz šīm praktiskajām mācībām vieni, bez partnera. Cilvēkus, kuri nav šobrīd partnerattiecībās, bet kurus interesē šis jautājums. Šķiet, ka tēma par partnerattiecībām ir bijusi slēgta tik ilgus gadus, ka visas tās šķautnes mums ir ļoti interesanti kopīgi izpētīt. Mēs strādāsim ar sistēm-fenomenoloģisko pieeju, kas balstīta Berta Helingera sistēmisko sakārtojumu metodē un sistēm-fenomenoloģiskajā domāšanā. Būs iespēja individuālajiem klientu sakārtojumiem, sistēmiskajiem vingrinājumiem un teorētiskajai daļai.

Semināru cikla datumi tēmas:

25. – 26. janvāris. Vīrietis un sieviete. No mīlestības uz partnerību. Savu partneru un viņu izcelsmes ģimenes pieņemšana.
28. – 29. marts. Kad pāris kļūst par ģimeni. Iepriekšējie partneri. Laulības šķiršana. Jaunu attiecību veidošana.
9. – 10. maijs. Attiecības ar bērniem no iepriekšējām laulībām. Zaudēti bērni. Sarežgījumi ģimenes veidošanā.

Iespējams pieteikties uz vienu vai vairākiem semināriem. Iesakām apmeklēt pilnu ciklu, jo katrs seminārs atklās jaunas šķautnes un atkarībā no dalībnieku pieprasījuma, tēmas var tikt papildinātas vai mainītas vietām.

Seminārus vada: Iveta Apine un Normunds Apinis

Cena: 250 eiro + PVN par vienu semināru. Pāriem atlaide: 400 eiro + PVN par abiem.

Norises vieta tiks paziņota dalībniekiem, kuri būs pieteikušies un veikuši pilnu apmaksu. Reģistrācija mājas lapā vai rakstot uz info@constellationsriga.lv

Pieteikties

Ģimenes sistēmisko sakārtojumu darbnīcu datumi 2020

Ģimenes sistēmisko konstelāciju (sakārtojumu) darbnīcas ir piemērotas ikvienam, kuru interesē savas dzīves kvalitātes uzlabošana. Uz šīm darbnīcām nāk tiešām dažādi cilvēki. Gan tie, kas jau ir pazīstami ar sistēmisko pieeju terapeitiskā vai pašattīstības kontekstā, gan tie, kam nav ne jausmas par šo metodi un pieeju, kā arī nav skaidras izpratnes par to, ko viņi vēlas.

Ģimenes sistēmisko sakārtojumu darbnīcas ir demokrātisks un drošs veids, lai risinātu situācijas saistībā ar sarežģījumiem partnerattiecībās, savām attiecībām ar vecākiem, attiecībām ar bērniem (tai skaitā, uzvedības, veselības jautājumi), veselības simptomiem, dažādām neskaidrām situācijām, kurām it tendence atkārtoties cilvēku dzīvēs. Šīs darbnīcas ir bijušas sākums un pamats iekšējās izaugsmes procesam daudziem to dalībniekiem. Un mūs nebeidz pārsteigt neskaitāmie veidi, kā cilvēki spēj mainīties un ka mainās viņu dzīves, piedzīvojot pārsteidzošos ģimenes sistēmisko sakārtojumu inciētos procesus. Ģimenes sistēmiskie sakārtojumi dod labu rezultātu arī kombinācijā ar ilgtermiņa terapiju.

Mazliet par mūsu pieeju sistēmiskajam darbam un sakārtojumu metodei:

 • šī ir iespēja tiešām ikvienam interesentam atnākt un piedalīties sistēmisko sakārtojumu procesā; pie mums nāk gan veci, gan jauni; vīrieši un sievietes; cilvēki, kuri nejauši ir šeit “trāpijuši”, kuriem ieteikuši paziņas un kuri paši mērķtiecīgi ir meklējuši risinājumus savā dzīvē;
 • šīs darbnīcas ir vieta, kur klienti var saņemt savus individuālos sistēmiskos sakārtojumu par viņiem būtiskiem jautājumiem dzīvē; dalībniekiem ir iespēja piedalīties kā klientam vai aizvietotājam citu dalībnieku sakārtojumos;
 • vienā darbnīcā mēs parasti paspējam veikt 4-5 individuālos procesus; grupas lielums 7 – 10 cilvēki; ne visi saņem savu individuālo darbu; mēdz gadīties, ka aizvietotāji citu cilvēku procesos iegūst tikpat daudz kā klienti, kuri saņēmuši savu sakārtojumu;
 • mēs neatbalstām iepriekšēju pieteikšanos uz savu sakārtojumu pirms darbnīcas, izņemot gadījumus, kad klientiem ir nopietni veselības simptomi vai smagi sarežģījumi ar nepilngadīgiem bērniem;
Tas tādēļ, ka mēs dodam prioritāti grupas kopējam procesam pretstatā individuālajiem risinājumiem; mēs skatamies uz sistēmisko sakārtojumu procesu, kas noris darbnīcā, kā uz iespēju katram radīt kustību pretī dzīvei un to nevar iepriekš izplānot vai pasūtīt, kā veikalā. Individuālām, neatliekamamām situācijām ir piemērotas individuālās konsultācijas, uz kurām iespējams pieteikties, sazinoties ar mums.

Mēs ar prieku vērojam izmaiņas un izaugsmi mūsu klientu dzīvēs un darbā; tas ir milzīgs gandarījums un pagodinājums, būt par mazu daļiņu šajā iekšējo pārmaiņu procesā; mēs ļoti novērtējam uzticēšanās un atvērtības pilno atmosfēru, kuru mums kopīgi izdodas radīt.

Bieži sastopamas ģimenes sistēmisko darbnīcu tēmas:

– attiecības ar māti, ar tēvu, brāļiem un māsām, vecvecākiem;
– attiecības ar bērniem, maziem vai jau pieaugušiem, viņu partneriem;
– partnerattiecības; sarežģītas ģimenes sistēmas (vairāki vīri un sievas, bērni no iepriekšējām attiecībām);
– atkārtojušās situācijas, kurās nevar atrast risinājumu; ilgstošas neskaidrības; sarežģījumi saistībā ar atkarībām, līdzatkarībām, dzīvībai bīstamām situācijām, traumām un to sekām;
– ar veselību saistīti simptomi (depresija, veģetatīvā distonija, galvas, muguras sāpes, u.c.)
– ar darbu un karjeru saistītas situācijas, saspīlētas attiecības;
– savu mērķu, šķēršļu, resursu apzināšana.

Metodes, ar kurām mēs strādājam: ģimenes sistēmisko konstelāciju (sakārtojumu) metode; strukturālie sakārtojumi; darbs ar iekšējām daļām vai ego stāvokļiem; sistēmiskais koučings (pēc nepieciešamības).

Atvērtās ģimenes sistēmiskās darbnīcas 2020. gadā (iespēja pieteikties uz vienu vai vairākām) notiks sekojošos datumos. Aicinām pieteikties laicīgi, jo darbnīcās vietu skaits ir ierobežots. Dalība tiek apstiprināta, pēc apmaksas veikšanas.

15. februāris, no 10:00 līdz 17:00

25. marts, no 10:00 līdz 17:00

15. aprīlis, no 10:00 līdz 17:00

14. maijs, no 10:00 līdz 17:00.

Dalības maksa: 70 eiro + PVN (kopā 84,70 eiro).

Lai veiktu apmaksu, lūdzu, reģistrējieties darbnīcai šajā lapā vai rakstot mums uz epastu info@constellationsriga.lv

Pieteikties

Individuālas sistēmiskās konsultācijas

Ir brīži, kas dalība sistēmisko sakārtojumu grupā, nav piemērotākais risinājums. Tad noteikti varam jums ieteikt individuālās sistēmiskās konsultācijas. Pieredze rāda, ka sistēmiskās konsultācijas ir piemērots dažādu jautājumu risināšanai ar sistēmisko pieeju: partnerattiecību sarežģījumi, grūtības attiecībās ar bērniem, grūtības attiecībās ar vecākiem, dažādas ar veselību saistītas situācijas, kā arī dzīvībai bīstamu slimīgu situācijās; tāpat, sarežģījumi, kas saistīti ar darbu, karjeru, biznesa situācijām.

Individuālā sistēmiskā konsultācija norisinās līdz 1,5 stundai. Mēs izmanojam dažādas sistēmiskās metodes, kas piemērotas individuālam darbam. Bieži izmantota tehnika individuālajās konsultācijās ir darbs ar sistēmiskajām figūriņām, kā arī sistēmiskās meditācijas. Šim darbam nav nekādu priekšnoteikumu un īpašu sagatavošanos – savā veidā, tā ir koprada labam risinājumam priekš klienta.

Pieteikties

Pieteikties


info@constellationsriga.lv +371 27448888

Rezervēt grāmatu


info@constellationsriga.lv +371 27448888