fbpx

Attiecībām pārī, iespējas un izaicinājumi

Lūk daži no jautājumiem, uz kuriem meklēsim atbildes šajā seminārā:

 • kā veidojas partnerattiecības? dažadi attiecību izaicinājumi sistēmiskā skatījumā
 • kā mēs ienākam attiecībās, personīgās biogrāfijas notikumu ietekme
 • uz mīlestību veidotas attoecības, funkcionāls attiecību modelis, kopējs attiecību nākotnes lauks un tā veidošanās
 • paša un partnera ģimenes sistēmas ietekme uz parnerību, mantotie scenāriji
 • bērnu ienākšana dzīvē un ar to saistītie izaicinājumi, bērnu augšana un savas dzīves sākšana
 • šķiršanās – kā to izdarīt civilizēti? bērni un šķiršanās.

Šajā 2 dienu seminārā būs gan teorētiskie aspekti, gan praktiski vingrinājumi, gan viens vai divi individuālie sistēmiskie sakārtojumi, ja dalībniekiem būs šāds pieprasījums. Jūs esat laipni aicināti piedalīties gan divatā, gan nākot vienam bez partnera.

Semināra datumi: 24. marts un 31. marts, 2021, no 17:00 līdz 21:00 Zoom vidē. Priekšnoteikumi: klusa vide, iespēja pieslēgt kameru un mikrofonu, spēja piedalīties pilnu laiku.

Nodarbības vada: Iveta Apine, ģimenes sistēmisko sakārtojumu apmācību programmu vadītāja, sistēmkonsultante. Normunds Apinis, ģimenes un organizāciju krīzes situāciju konsultants, profesionāls astrologs.

Dalības maksa: 150 eiro + PVN. Pieteikšanās līdz 20. martam

Pieteikties

Vecākiem par būšanu par vecākiem un bērnu audzināšanu

Šis nodarbību cikls ir radīts vecakiem, par to, kā būt vecākiem priekš saviem bērniem.

Līdz tēmai par attiecībām ar bērniem mēs nonākam pa visdažādākajiem ceļiem:

 • saskaroties ar sarežģījumiem partnerattiecībās,
 • sarežģījumiem bērnu audzināšanā situācijās, kad bērniem kādā vecumā parādās uzvedības, veselības vai mācīšanās grūtības;
 • attiecības noteiktā vecuma posmā ar bērnu kļūst ļoti sarežģītas,
 • situācijās, kad bērnu audzina viens no vecākiem un otrs nepiedalās bērnu audzināšanā; bērns aug ģimenē, kur vecāku lomu veic mamma un viņas vecāki vai citi radinieki, u.c.;
 • kad bērnu audzināšana kļūst par aktualitāti brīdī, kad bērni jau izauguši, dzimst mazbērni (vai tieši otrādi, mazbērni nedzimst); kad rodas vēlēšanās “tikt pie bērna” jau nobriedušā vecumā;
 • kad mēs vēlamies saprast vairāk paši par savu bērnību un audzināšanas īpatnībām;
 • protams, ir vēl daudz citu iemeslu.

Nodarbības veidotas kā piecu nodarbību cikls, pa 3 stundām katra nodarbība. Tās notiks Zoom vidē un tiks pilnībā tulkotas no angļu valodas. Nodarbības veidotas kā atklāta diskusija ar jautājumiem un atbildēm, kā arī sistēmiskiem vingrinājumiem savas situācijas labākai izpratnei. Tās bāzētas sistēmiskajā pedagoģijā un ģimenes sistēmiskajā darbā. Nodarbības vada Nīderlandes Helingera institūta dibinātāja Bibi Šroidere. Viņas pieredze ietver daudzu gadu pedagoģisko darbu, kā arī divesmit gadu pieredzi strādājot ar ģimenēm daudzās pasaules valstīs.

Dažas sistēmiskas atziņas pārdomām:

 • “Tās ir katra bērna fundamentālas tiesības saņemt atļauju mīlēt abus vecākus vienlīd stipri.” Marianna Franke-Grikša
 • “Mēs nevaram strādāt ar bērniem, nerespektējot viņu vecākus.” Bibi Šroidere
 • ” Partnera kritika par bijušā partnera bērnu audzināšanas veidu var kaitēt bērnam vairāk, kā konkrētais bērnu audzināšanas veids.” Bibi Šroidere
 • “Vecāki nevar izšķirties, partneri var.” Bibi Šroidere
 • “Kamēr jūs dusmojieties uz savu tēvu, jūs to turiet savā sirdī.” Marianna Franke-Grikša
 • “Bērnu uzvedība, kura mums šķiet dīvaina, nav reakcija uz šī brīža situāciju. Tā ir reakija uz vecāku bērnišķīgo ilūziju un izlikšanos, ka nekas nav noticis.”Bibi Šroidere
 • “Tur, kur ir spriedums (vērtējums), attīstība beidzas.” Jans Jakobs Stams

Ko sagaidīt no šīm nodarbībām? Jaunas atziņas par bērniem un vecākiem, esot ģimenē, kā vienotā sistēmā; atbildes uz jautājumiem, kā jūs variet palīdzēt un atbalstīt savus bērnus viņiem augot, īpaši šajā mājsēdes laikā; kā parūpēties pašiem par sevi, kā pieaugušajiem. Šīs nodarbības ir veidotas kopējai izaugsmei, ne tik daudz jaunu instrumentu vai “ko darīt” receptes saņemšanai. Jo bērnu situācija ir ļoti atkarīga no bērnu vecāku attieksmes un izpratnes. Būsim priecīgi pims apmācībām saņemt no dalibniekiem konkrētus, viņus interesējosus jautājumus. Īpaši aicināti arī skolu un bērnu dārzu pedagogi.

Nodarbību laiki:

18. 02, plkst. 15:00 – 18:00, Zoom

11.03, plkst. 15:00 – 18:00, Zoom

25.03, plkst. 15:00 – 18:00, Zoom

8.04, plkst. 15:00 – 18:00, Zoom

22.04, plkst. 15:00 – 18:00, Zoom.

Nodarbību cena: viena nodarbība 50 eiro + PVN, kopā apmaksai 250 eiro + PVN. Iespējams apmaksu sadalīt daļās. APMEKLĒT TIKAI ATSEVIŠĶUS MODUĻUS NAV IESPĒJAMS.

Pieteikties

Individuālas sistēmiskās konsultācijas

Ir brīži, kas dalība sistēmisko sakārtojumu grupā, nav piemērotākais risinājums. Tad noteikti varam jums ieteikt individuālās sistēmiskās konsultācijas. Pieredze rāda, ka sistēmiskās konsultācijas ir piemērots dažādu jautājumu risināšanai ar sistēmisko pieeju: partnerattiecību sarežģījumi, grūtības attiecībās ar bērniem, grūtības attiecībās ar vecākiem, dažādas ar veselību saistītas situācijas, kā arī dzīvībai bīstamu slimīgu situācijās; tāpat, sarežģījumi, kas saistīti ar darbu, karjeru, biznesa situācijām.

Individuālā sistēmiskā konsultācija norisinās līdz 1,5 stundai. Mēs izmanojam dažādas sistēmiskās metodes, kas piemērotas individuālam darbam. Bieži izmantota tehnika individuālajās konsultācijās ir darbs ar sistēmiskajām figūriņām, kā arī sistēmiskās meditācijas. Šim darbam nav nekādu priekšnoteikumu un īpašu sagatavošanos – savā veidā, tā ir koprade labam risinājumam priekš klienta.

 

Pieteikties

Pieteikties


info@constellationsriga.lv +371 27448888

Rezervēt grāmatu


info@constellationsriga.lv +371 27448888