fbpx
3. May, 2024Lasīšanas laiks: ~ 2 min. 33 s

Pieaugšana sākas, kad spējam atdzīt to, kas ir un nav bijis iespējams

Jungs ir sacījis: mums neizdosies pieaugt, iekams neiemācīsimies uztvert savus vecākus kā citus pieaugušos, tiesa, nozīmīgus mūsu biogrāfijā un, iespējams, ievainotus, bet – pats galvenais kā citus cilvēkus, kuri ir vai nav devušies savā lielajā dzīves ceļā.

Bieži sākums mūsu pašu dziedināšanas ceļam un pieaugšanai ir tieši iespēja palūkoties uz saviem vecākiem un pieņemt to, kas ir un nav bijis iespējams mums kā bērniem un mums jau kā pieaugušajiem. Mēs piedzimstam savā izcelsmes ģimenē, bez iespējas to mainīt un tā nesaraujami iepin mūs savos neapzinātos valgos. Tajā ir gan daudz sāpju, traumu un nepiedzīvotu emociju, gan arī daudz mīlestības, potenciāla un resursa, lai mēs pieaugtu savai dzīvei. Katram no mums ir tēvs un māte. Reizēm šis fakts vien izsauc emociju jūru. Vai mēs spējam uz viņiem abiem paskatīties ar pieauguša bērna skatienu, vai spējam pieņemt un iekļaut mūsu sirdīs?

Pieaugšana nav par mūsu vecumu, tā sākas, kad spējam atdzīt to, kā ir bijis vai nav bijis un pieņemt, ka mūsu vecāki nav ideāli. Neviens nav. Arī mēs. Pieaugšana ir, kad spējam dzīvot pilnīgāk, pat, ja neesam saņēmuši atbalstu mūsu bērnībā, taču spējam kaut pa solim iet uz priekšu un būvēt savu dzīvi. Spējam ielūkoties savos pagātnes ievainojumos, lai tos apzinātu un dziedinātu. Tam noteikti ir vajadzīga drosme – vispirms jau lai atdzītu un bieži, lai saprastu, ka mums noderētu kāds atbalsts šajā ceļā.

Esot ģimenes sistēmā, lai pieņemtu vecākus, nākas atklāt un ieraudzīt, ka šīs sistēmas lauks ir daudz plašāks kā mēs spējam sākotnēji aptvert. Tam ir atmiņa. Un notikušas traumas, ievainojumi vai sapīšanās paliek sistēmā un ietekmē mūs arī vēlāk. Sistēmiskie sakārtojumi palīdz ieraudzīt plašāku kontekstu. Ja mums ir iespēja ieraudzīt un apzināt kaut daļu no ģimenes sistēmiskā lauka nestās informācijas, tas var atnest dziedināšanu un izmaiņas mūsu dzīvē, arī pieaugšanu. Mūsu katra iekšējā kustība vienmēr ir iet uz priekšu – pretī dzīvei. Atbrīvojot vecās neapzinātās saites, mūsu uzmanība tiek vērsta uz patiesu mīlestību, rūpēm, uzmanību un cieņu, un mūsu sapņi var kļūt par realitāti.

Tuvākās iespējas maijā un jūnijā piedalīties sakārtojumos otrdienas vakaru nodarbības ar Terēzi Riekstiņu var uzzināt šeit.

Raksta autors: Terēze Riekstiņa/Sistēmiskā konsultante

Pieteikties    info@constellationsriga.lv Terēze Riekstiņa, koordinatore +371 29269931; Normunds Apinis, vadītājs +371 20878887

    Rezervēt grāmatu


      info@constellationsriga.lv Terēze Riekstiņa, koordinatore +371 29269931; Normunds Apinis, vadītājs +371 20878887