fbpx
27. November, 2023Lasīšanas laiks: ~ 5 min. 49 s

Jautājumi un atbildes par ģimenes sistēmiskiem sakārtojumiem

Esam apkopojoši biežāk uzdotos jautājumus un to atbildes par to, kas ir ģimenes sistēmiskie sakārtojumi, kad tos veikt un kā apgūt šo metodi vairāk.

Kas ir ģimenes sistēmiskais sakārtojums?

Varam teikt, ka ģimenes sistēmiskais sakārtojums ir metode, ar kuras palīdzību rast atbildes un izpētīt personīgos jautājumus. Kāpēc personīgos jautājumus izskatīt ģimenes sakārtojumos? Tā kā mēs esam daļa no ģimenes sistēmas visa mūža garumā, arī esot pieauguši, patstāvīgi, neatkarīgi cilvēki, daudzu mūsu personīgo jautājumu izcelsme ir meklējama ģimenes sistēmas kontekstā. Ģimenes sistēmiskie sakārtojumi nav par pagātnē notikušajiem notikumiem, cilvēkiem vai lietām, tie ir par to, kā esošie ģimenes locekļi tika galā un spēja (vai nespēja) pārdzīvot smagas vai sāpīgas situācijas.

Mūsu ģimenes sistēmas priekšteču izdzīvošanas iemaņas ir mūsu sistēmisko paternu pamats, kas veido šodienas domāšanu un rīcību. Bieži šie paterni mūs ietekmē, ierobežojot mūsu spējas sasniegt to, ko mēs vēlamies.  Ģimenes sistēmiskie sakārtojumi palīdz mums izskatīt savus personīgos jautājumus, ar sakārtojuma palīdzību atklājot un izgaismojot sistēmiskos paternus. Tas rada iespēju neapzinātajam nonākt apziņas līmenī, kas, savukārt, mums sniedz plašākas iespējas izdarīt apzinātākas izvēles savā dzīvē.

Kad veikt ģimenes sistēmisko sakārtojumu?

Sakārtojums sniedz iespēju apskatīties uz savu jautājumu, problēmu vai situāciju no citas perspektīvas. Tas arī palīdz “pārstrādāt” ģimenes paternus, atbalstot klientus piedzīvot un pieņemt senas situācijas ar pieauguša cilvēka skatu uz dzīvi. Ar sakārtojuma palīdzību jūs variet izskatīt sekojošas tēmas jūsu dzīvē:

 • partnerattiecības, to sarežģījumus, šķiršanās, jaunu attiecību veidošanu;
 • saliktu ģimeņu situācijas (otrās, trešās laulības un situācijas ar bērniem no iepriekšējām attiecībām); ar audzināšanu saistītus jautājumus;
 • vecāku un bērnu attiecības jebkurā vecumā un situācijā;
 • slimības simptomu saistību ar ģimenes sistēmu;
 • visa veida konfliktus, nevēlamas uzvedības sekas, atkarības utt.
 • eksistenciālus jautājumus, kas saistīti ar dzīvību un nāvi, sāpēm, zaudējumiem, tālāko virzību dzīvē, lēmumu pieņemšanu utt.

Vai es varu saņemt savu sistēmisko sakārtojumu pie jums?

Mēs piedāvājam sistēmiskās apmācības, klientu darbnīcas un atsevišķus seminārus. Jums būs piemērota ģimenes sistēmisko apmācību programma, ja jūs interesē šī metode un domāšanas veids, un jūs vēlaties uzzināt par to vairāk. Apmācību programmā jūs iegūstiet ne tikai praksi, pieredzi un iespēju izskatīt savus personīgos jautājumus, bet arī detalizētas zināšanas par sistēmiskajiem sakārtojumiem un sistēmisko teoriju, uz ko tie balstās.

Latvijā mēs esam pirmie, kas  2016. gadā uzsāka sistēmiskos sakārtojumus latviešu valodā, integrējot mūsu vēsturi, vērtības un pasaules redzējumu, daudzi no esošajiem praktiķiem ir mūsu skolnieki. Jums ir iespēja arī apmeklēt sistēmisko sakārtojumu darbnīcas, kuras notiek mūsu telpās vienu reizi mēnesī. Darbnīcas ir formāts, kas piemērots tiem klientiem, kuri vēlas savu sakārtojumu par konkrētu tēmu, bet nav ieinteresēti mācīties un apgūt vairāk.

Sekojiet mūsu jaunumiem šeit, lai saņemtu informāciju par atsevišķiem semināriem, kas veltīti noteiktām tēmām, kā arī lai saņemtu informāciju par apmācībām un darbnīcām.

Vai man jānāk ar visu ģimeni, lai saņemtu sistēmisko sakārtojumu?

Nē. Liksim mieru ģimenei. Jūs nāciet viens pats/pati un pētīsiet sev aktuālo jautājumu ar ģimenes sistēmiskā sakārtojuma palīdzību. Sistēmiskais sakārtojums izgaismo ģimenes sistēmas dinamikas, kuras pašam parasti nav iespējas apzināt, esot daļai no savas ģimenes sistēmas. Jūs variet nākt arī kopā ar savu partneri, kas ir lieliska iespēja pāru sakārtojumiem.

Vai es varu apgūt ģimenes sistēmiskos sakārtojumus pie jums?

Jā, jūs variet apgūt ģimenes sistēmiskos sakārtojumus pie mums 10 moduļu bāzes apmācību programmā “Ģimenes sistēmiskās dinamikas un sakārtojumu metode”. Pabeidzot šo apmācību programmu jūs saņemsiet neformālās izglītības iestādes “Sistēmiskās izglītības institūts” izdotu sertifikātu, kas apliecina jūsu dalību šajā mācību programmā, kas izveidota sadarbībā ar Nīderlandes Helingera institūtu. Vairāk informācijas šeit.

Kāda ir atšķirība starp Systemic Constellations Center Riga un citām sistēmiskām apmācību programmām?

Mēs esam dibināti 2016. gadā, un esam pirmie, kas uzsāka sistēmisko sakārtojumu apmācības latviešu valodā Latvijā. Kopš pirmās apmācību grupas līdz šodienai, mēs strādājam, sadarbībā ar Nīderlandes Hellingera institūtu, kas ir balstīti Hellingera pieejā un atzīti kā inovatori sistēmiskajā darbā pasaulē.

Paralēli mācībām, esam izdevuši četras sistēmiskās grāmatas, tulkojot tās no vācu un holandiešu valodas. Sistēmiskā teorija, uz kuru balstīta sistēmiskais sakārtojumu darbs, un didaktika, kas ir mūsu mācību programmu mugurkauls, ir pārņemta, apgūstot labāko starptautisko sistēmisko praksi.

Mēs uzskatām, ka sistēmiskie sakārtojumi nav tas pats, kas ezotērika. Sistēmiskie sakārtojumi arī nav psihoterapija, tā ir viena no daudzajām transpersonālās psihoterapijas metodēm, kas savā būtībā atrodas uz terapijas un filozofijas robežas. Mēs nemācām ne ezotēriku, ne psihoterapiju. Mēs mācas sistēm-fenomenoloģisko pieeju, sistēmisko domāšanu, sistēmiskos sakārtojumus un sistēmisko pieeju pieaugušiem cilvēkiem, kuri meklē risinājumus savā dzīvē, kā arī tiem, kuri vēlas papildināt savu esošo profesionālo iemaņu portfeli ar sistēmisko pieeju. Mūsu izglītība un pieredze sistēmisko sakārtojumu darbā un mācīšanā ir vairāk kā desmit gadu.

Saņemt atbildes uz vēl citiem jautājumiem vari šeit: https://www.constellationsriga.lv/jautajumi-un-atbildes/

Pieteikties  info@constellationsriga.lv Terēze Riekstiņa, koordinatore +371 29269931; Normunds Apinis, vadītājs +371 20878887

  Rezervēt grāmatu


   info@constellationsriga.lv Terēze Riekstiņa, koordinatore +371 29269931; Normunds Apinis, vadītājs +371 20878887