Sistēmisko sakārtojumu metode organizācijām
Kad pieminu, ka profesionāli nodarbojos arī ar sistēmisko pieeju un sakārtojumiem organizāciju tēmās, cilvēki bieži saka, ka šādu pieeju vispār nezin vai, ka domā, ka sakārtojumi tiek veikti tikai ģimeņu…
Par pieaugušu cilvēku mācīšanos
Šodien, kad apkārt virmo jauna mācību gada atmosfēra, vēlamies padalīties savās pārdomās par pieaugušu cilvēku mācīšanos, pievēršoties tieši sistēmiskajam kontekstam mācību sakarā. Daži jautājumi, uz kuriem mēs meklējām savas atbildes,…
Par organizāciju sistēmisko apmācību programmu 2024/2025
Rudenī mācības uzsāks desmitā organizāciju sistēmisko mācību grupa, kura apgūs sistēmiskos sakārtojumus un sistēmisko darbu organizāciju kontekstā. Šie pēdējie gadi mums, Systemic Constellations Center Riga, ir bijuši piesātināti ar jaunu…
Pieaugšana sākas, kad spējam atdzīt to, kas ir un nav bijis iespējams
Jungs ir sacījis: mums neizdosies pieaugt, iekams neiemācīsimies uztvert savus vecākus kā citus pieaugušos, tiesa, nozīmīgus mūsu biogrāfijā un, iespējams, ievainotus, bet – pats galvenais kā citus cilvēkus, kuri ir…
Ivetas Apines saruna HR Podkāstā kopā ar Ilzi Medni un Elīnu Bulāni
HR Podkāsta vadītāja Ilze Medne kopā ar personāla vadības eksperti un organizāciju psiholoģi Elīnu Bulāni un sistēmkonsultanti Ivetu Apini rubrikā HR PODCAST PLUS, diskutēja par to kas ir organizācijas kultūra no…
Organizācijas kultūras pētījums kā impulss izmaiņu uzsākšanai
Biznesa vidē ir pašsaprotami, uzsākot jebkādas pārmaiņas, piemēram, stratēģijās, procesos, pakalpojumos, IT sistēmās, vispirms apzināt esošo situāciju, nosakot, kas strādā, kas nestrādā un kādas izmaiņas pēc būtības ir nepieciešamas. Interesanti,…
Grāmata “Organizācijas kultūra sistēmiskā skatījumā”
Šī gada noslēgumā esam izdevuši jaunu grāmatu: Ivetas Apines un Maijas Dobeles sarakstīto “Organizāciju kultūra sistēmiskā skatījumā.” Šī grāmata tapusi, apkopojot sistēmisko metodoloģiju, kuru autores ir izmantojušas organizāciju kultūras pētījumos dažādās…
Jautājumi un atbildes par ģimenes sistēmiskiem sakārtojumiem
Esam apkopojoši biežāk uzdotos jautājumus un to atbildes par to, kas ir ģimenes sistēmiskie sakārtojumi, kad tos veikt un kā apgūt šo metodi vairāk. Kas ir ģimenes sistēmiskais sakārtojums? Varam…
Organizāciju kultūras pētījumi ir sākums izmaiņām vai pat organizācijas transformācijai
Vairums organizāciju, kuras esam satikuši, par organizācijas kultūru nopietni sāk domāt tad, kad ar biznesa rīkiem vairs netiek galā ar organizācijā esošo cilvēku uzvedību un motivāciju. Taču impulss organizācijas kultūras…
Jautājumi un atbildes par sistēmisko pieeju
Esam apkopojoši biežāk uzdotos jautājumus un to atbildes par to, kas ir sistēma, sistēm-fenomenoloģiskais darbs un sistēmiskie sakārtojumi. Kas ir sistēma? Ar sistēmu mēs saprotam elementu kopumu, kas atrodas savstarpējā…